Otakar Ševčík se stal legendárním pedagogem díky jeho celoživotní práci, ale také díky letním kurzům, během kterých vyučoval celou řadu mezinárodních studentů a studentek. Ševčíkova akademie v Horažďovicích je naplněním snu a myšlenky, jak lze v 21. století kombinovat výuku hry na hudební nástroj, rozšiřovat znalosti metodiky, zprostředkovávat veřejná vystoupení a v neposlední řadě vytvořit nezapomenutelné zážitky. Pro každou věkovou kategorii je zvolen odpovídající program, mnoho aktivit probíhá společně tak, aby se i ti nejmenší mohli inspirovat svými staršími kolegy a kolegyněmi. Přidejte se k nám a zažijte kouzlo Ševčíkovy akademie!

Ševčíkova akademie

pro studující od 18 do 28 let

Zapojte se do Ševčíkovy akademie pod vedením mezinárodního týmu lektorů! Každý student bude mít možnost zlepšit své nástrojové dovednosti, vystoupit na veřejných koncertech a zažít krásné letní chvíle v malém městě uprostřed přírody.

Junior akademie+

pro studující od 12 do 17 let (včetně)

Junior akademie+ nabízí stejný výčet aktivit jako "dospělá" Ševčíkova akademie, celkový program je navíc vyladěn pro její věkovou kategorii. Hudebníci a hudebnice budou vedeni profesionálním týmem lektorů, účinkovat na veřejných koncertech a účastnit se pestrého doprovodného programu.

Junior akademie

pro studující od 8 do 11 let (včetně)

Junior akademie nabízí stejný výčet aktivit jako "dospělá" Ševčíkova akademie, celkový program je navíc vyladěn pro její věkovou kategorii. Hudebníci a hudebnice budou vedeni profesionálním týmem lektorů, účinkovat na veřejných koncertech a účastnit se pestrého doprovodného programu.

Školička Otakárek

pro děti od 4 do 7 let

Školička Otakárek je určena těm nejmenším hráčkám a hráčům. Každé dítě bude mít sestavený individuální plán složený z jednotlivých hodin u lektorů, skupinových lekcí a pestrého doprovodného programu.

Pěvecká třída

pro studenty akademií a začínající profesionály

Málokdo ví, že Otakar Ševčík vedle autorství vynikající metodiky výuky smyčcové techniky byl také vášnivým zpěvákem a letošní pěvecká třída se hrdě hlásí k jeho odkazu.